Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Wymiana radia w samochodzie

16 maja 2019

Doskonale pamiętamy          

Stare radia kasetowe w samochodach odeszły już dawno do lamusa, choć wzbudzają w nas sentyment bo świetnie pamiętamy schowek wypełniony po brzegi ulubionymi kasetami    i płytami. Obecnie ich miejsce zajmują aplikacje mobilne umożliwiające nam słuchanie naszej ulubionej muzyki za jednym kliknięciem. Nowoczesność, multimedialność oraz nieodłączny stylowy design radia w samochodzie są cechami pożądanymi przez współczesnych użytkowników. Radia samochodowe rozpoczęły nowy etap w swoim produktowym życiu, stały się centrami multimedialnymi w naszych czterech kółkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co potrzebuje do montażu?

Oprócz narzędzi ręcznych, takich jak klucze i śrubokręty warto upewnić się czy wraz z kupionym radiem w zestawie znajduję się kieszeń do montażu oraz złącze ISO za pomocą którego połączymy nasze nowe radio z firmowym złączem samochodu. Wymiana firmowego radioodbiornika na standardowe radio 1DIN lub 2DIN jest również związane z potrzebą zmiany ramki maskującej o odpowiednim kształcie która dopasuje się do innych elementów na desce rozdzielczej, a jednocześnie umożliwi nam zamontowanie naszego nowego radia. Ramki są dedykowane pod konkretne modele samochodów. Niezbędne akcesoria w tym ramki montażowe można zakupić w firmach które zawodowo zajmują się montażem radioodbiorników samochodowych.

Wymiana radia w samochodzie 

Zdecydowana większość naszych samochodów posiada wbudowane radia, chcąc zmienić je na inne musimy w pierwszej kolejności rozeznać w jakim rozmiarze mamy otwór montażowy na desce rozdzielczej. Standardowy rozmiar to 1DIN, jeśli nad radiem znajdują się półka albo odtwarzacz płyt CD, to istnieje duże prawdo-podobieństwo,  że możemy zainstalować radio 2DIN. 

W przypadku stacji radiowych o rozmiarze 2DIN mamy do wyboru zaawansowane urządzenia, często oparte na systemie Android z ekranami 

dotykowymi o rozmiarze nawet do 10,6 cala. Na rynku nie brakuje nowoczesnych rozwiązań dla radioodbiorników                o mocowaniu 1DIN z uwagi na mniej miejsca na desce możemy skorzystać z wysuwanych ekranów o przekątnych do 7 cali, posiadającymi również nowoczesne funkcje jak bluetooth lub nawigację GPS.

Zaczynamy?

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest wyjęcie starego radia z deski rozdzielczej. Najpierw zdejmujemy ramkę, jeśli taka jest, następnie odpinamy wszystkie kable podłączone do radioodbiornika. Jeśli to zrobiliśmy, możemy wyjąć radio            z kieszeni montażowej, wyjmując nie zapomnijmy o podważeniu zabezpieczających metalowych blaszek które trzymają radio w kieszeni, najlepiej użyć do tego płaskiego śrubokręta.

Wymieniając radio z wejściem 1DIN na takie samo, pozostaje nam tylko zamontować nowy radioodbiornik w otworze i cieszyć się nowymi funkcjami. Chcąc zamontować radio 2 DIN pozostają nam do demontażu inne elementy sąsiadujące            z radiem w większości wypadków będzie to zmieniarka CD, półka lub schowek.

Stabilne osadzenie radia ma nam zagwarantować kieszeń którą umieszczamy w otworze i zabezpieczamy metalowymi blaszkami. Jeśli mamy bardzo dużo kabli, warto pomyśleć o spięciu ich plastikowymi paskami ustrzeże nas to przed ewentualnymi uszkodzeniami. 

Wybierając odpowiedni model radia do naszego samochodu oraz ramkę ustrzeżemy się przed ewentualnymi odstającymi elementami lub zasłoniętym wyposażeniem przez ekran.W szczególny sposób trzeba zwrócić uwagę na modele z większymi ekranami czy po zainstalowaniu lub wysunięciu ekranu nie zasłania żadnych ważnych dla nas elementów na desce rozdzielczej.

 

Polityka prywatności

© 2019 Profit Plus sp. z o. o.  Wszelkie prawa zastrzeżone

Jesteśmy czlonkiem

Nagrody

Kontakt

Strefa Partnera

O firmie

Oferta

Serwis

Zostań partnerem

Kontakt

Dlaczego my ?

Nasza misja

Nasi partnerzy

Nasze marki

Polityka jakości

Kariera

produkt2

produkt1

Oferta B2B

O marce

VORDON

produkt2

produkt1

Oferta B2B

O marce

MEDIVON

produkt2

produkt1

Oferta B2B

O marce

BEAUTIFLY

Dystrybutorzy

Sklepy stacjonarne

Sklepy internetowe

Apteki

Program partnerski

Wsparcie marketingowe

Logistyka

Dropshipping

Rejestracja